Контроль за будівництвом на приаеродромній території

Комунальне підприємство «Аеропорт Тернопіль» є експлуатантом аеродрому «Тернопіль», має «Сертифікат аеродрому» № АП 15-01.

Згідно статті 66 Повітряного кодексу України керівник експлуатанта аеродрому несе відповідальність за станом приаеродромної території, будівництвом об’єктів, діяльністю суб’єктів на аеродромі та на приаеродромній території.   

За нормативами «Сертифікаційних вимог до цивільних аеродромів України», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 № 401, аеродром «Тернопіль» є аеродромом класу В, приаеродромною територією якого є місцевість навколо аеродрому радіусом 50 км від контрольної точки аеродрому. 

На приаеродромній території запроваджується особливий порядок здійснення діяльності, встановлені спеціальні вимоги щодо розташування об’єктів, а їх висота контролюється з урахуванням умов безпеки маневрування, зльоту та заходу на посадку повітряних суден.

З метою забезпечення вільного від перешкод повітряного простору для безпечного маневрування повітряних суден на підставі статті 69 Повітряного кодексу України та  «Положення про використання повітряного простору України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.12.2017 № 954, місця розташування і висоти об’єктів на приаеродромній території та об’єктів, діяльність яких може вплинути на безпеку польотів і роботу радіотехнічних приладів цивільної авіації, погоджуються з експлуатантом аеродрому, уповноваженим органом з питань цивільної авіації, яким є Державна авіаційна служба України.

Процедура погодження визначена наказом Міністерства інфраструктури від 30.11.2012 № 721 «Порядок погодження місця розташування та висоти об’єктів на приаеродромних територіях та об’єктів, діяльність яких може вплинути на безпеку польотів і роботу радіотехнічних приладів цивільної авіації», зареєстрованого в Мінюсті 24.12.2012 № 2147/22459. 

Закрити меню