img15

Про Аеропорт

Тернопільський аеропорт є комунальною власністю Тернопільської обласної ради та займає площу 154 га, відстань до центру м.Тернополя – 7,5 км.

У своїй практичній діяльності аеропорт керується діючими положеннями і правилами Державної авіаційної служби України.

Аеропорт має міжнародний пункт пропуску через державний кордон України та занесений до довідника аеронавігаційної інформації України. Пункт пропуску, який розміщений в малому накопичувачі, обладнаний технічними засобами контролю догляду пасажирів та багажу.

Наявні одна штучна злітно-посадкова смуга 10/28, 2000х42 м, покриття — армобетон, та дві руліжні доріжки, два перони здатні розмістити 6 середньо магістральних літаків. Метеорологічний мінімум аеродрому (висота нижньої межі хмар і горизонтальна видимість) з магнітним курсом МКп= 279°/99° — 200х2000м.

Відноситься до аеродромів класу «Г». Аеровокзал має один пасажирський термінал площею 384 кв. м з пропускною здатністю 170 пасажирів за годину, міжнародний пункт пропуску через державний кордон України.

У складі аеропорту є всі необхідні служби для забезпечення обслуговування повітряних суден і пасажирів, підтримки в належному стані льотного поля.

Аеропорт знаходиться практично у геометричному центрі Західної України. Відстані до обласних центрів становлять: до Львова – 120 км, Хмельницька – 110 км, Івано-Франківська – 130 км, Рівного – 130 км, Луцька – 150 км, Чернівців – 170 км.

Розташування аеропортового комплексу та споруд дає можливість модернізації аеропорту, зокрема подовження злітно-посадкової смуги до 2500 м на існуючому землевідведенні, реконструкція аеровокзалу, додаткових перонів, створення сучасних терміналів з обробки вантажів.

На даний час близько 250 тис. громадян Тернопільської області перебуває  на роботі за межами України (Греція, Італія, Португалія, Іспанія, Англія, Чехія, Словаччина, Польща, Росія та інші). Потенційними пасажирами з аеропорту «Тернопіль» можуть стати мешканці Тернопільської, Хмельницької, Львівської, Івано-Франківської та Рівненської областей.

В аеропорту працюють 35 чоловік, що дає змогу утримувати аеродромний комплекс в експлуатаційному стані і забезпечує збереження фондів.

Історія

Свою роботу аеропорт «Тернопіль» розпочав в 1946 році на вільній площадці біля села В.Гаї Тернопільського району з пасажирсько-вантажних перевезень на трьох літаках По–2, які перебазувались з військового аеродрому м.Чортків.

Згодом добавились літаки чотиримісні ЯК-12, чеського виробництва СуперАЕРО-45, вертольоти МІ-1 та МІ-2. З 1960 р. Тернопільський авіазагін перевчив льотний склад на дванадцятимісні літаки АН-2 і двадцятимісні літаки ЛІ-2, які виконували рейси в столицю України.

В 80-х роках в 373 льотному загоні працювало 516 чол.  З них: 110 чол. льотного складу, 150 чол. інженерно-технічного складу і 256 чол аеродромні служби. Загальний наліт в рік пілотів вертольотів складав більше 600 год., при середньому статистичному нальоті 500 год.

Авіаційні роботи виконувались по:

  • перевезенню пасажирів, пошти(200т) і вантажу(600т);
  • чергуванню екіпажів повітряних суден по терміновій медичній допомозі;
  • контролю роботи і обслуговуванню нафтогазопроводів;
  • патрулюванню лісів, лісопосадок, рибоохорона;
  • авіаційно-хімічних роботах в народному господарстві.
  • доставці бригад до місця робіт на бурові скважени по видобутку нафти.

Аеропорт знаходився на сучасному місці базування і мав ґрунтову ЗПС. У 1969 р.  проведено реконструкцію аеровокзалу, а в 1985 р. побудована штучна ЗПС, руліжні доріжки і перони. З цього часу Тернопіль почав налагоджувати повітряні сполучення з багатьма містами Радянського Союзу. Повітряні судна Як-40, Ан-24, Ан-2, Як-42 здійснювали польоти в Москву, Кишинів, Київ, Львів, Сімферополь, Донецьк, Харків, Хмельницький, Чернівці, Одесу, Ужгород, Івано-Франківськ, Рівне та районні центри Тернопільської області.

Екіпажі підприємства працювали в республіках Азербайджан, Узбекистан, Польща, Румунія, Чехословаччина, Болгарії, НДР, Молдова на с/г роботах.

На початку 90-х років спостерігався пік пасажиропотоку, який складав понад 100тис. відправлених пасажирів.

В період між 2004-2010рр. з аеропорту виконувались регулярні перевезення в м.Київ, м.Сімферопіль та міжнародні чартерні рейси в аеропорт Туреччини «Сабіха».

Графічні матеріали

Приаеродромною територією є територія, яка розташована в радіусі 50 км від КТА (контрольна точка аеродрому) аеродрому «Тернопіль».

земельна ділянка
Рис. 1 План земельної ділянки, яка належить до приаеродромної території аеродрому «Тернопіль»

План взаємного розміщення на приаеродромній  території  аеродрому «Тернопіль» внутрішньої горизонтальної, перехідної конічної та поверхонь заходу на посадку і зльоту.

Рис. 2 Магнітний курс посадки і зльоту 285 °
Рис. 3 Магнітний курс посадки і зльоту 105°
Рис. 4 Смуги повітряних підходів та розташування засобів зв’язку, навігації на аеродромі «Тернопіль»
Закрити меню